Úryvky z knihy

další ukázka z knihy Vnímej srdcem a potkáš svůj život ♥ téma Staré pocity

Když chcete založit nový trávník, musíte ten starý nejdříve zakrýt a nahoru dát silnou vrstvu, jinak vám ten nový hned proroste plevelem, Stejně tak je to se starými pocity. Když na ně jen tak položíte nové, staré se rychle objeví. Nejdříve... je musíte "zarýt" a nanést novou "směs", aby nové pocity rychle a dobře zapustily kořeny a ty staré se skutečně staly humusem.
Potom hluboko dole utvářejí jako životní zkušenost dokonce ještě více hnojiva pro moudrost, vděčnost a ještě hlubší schopnost milovat.
Zbavit se kořenů, zarýt a zasít nová semínka ze srdce, zní v tuto chvíli nabídka :)Dbej na své myšlenky, neboť se stanou slovy,
dbej na svá slova, neboť se stanou činy,
dbej na své činy, neboť se stanou zvyky,
dbej na své zvyky, neboť se stanou tvým charakterem,
dbej na svůj charakter, neboť se stane tvým osudem.
...
Dbej na své pocity, neboť ony formují energii a tím také tvůj život.Abychom se mohli v životě opět přiblížit ke svým vytouženým cílům, musíme co nejpozorněji zkoumat své pocity, abychom opět dokázali lépe slyšet hlas své vnitřní navigace.
Aktuální pocity, které vznikají v přítomném okamžiku, jsou jako hlas n...aší navigace, který nám chce říci, kam právě postupujeme. Náš základní životní pocit je naopak cíl, ke kterému naše vnitřní navigace směřuje.
Dbát na své pocity je vlastně další rozvoj schopnosti nechat být, pustit při objednávání. Neboť to jediné, co opravdu musím pustit, jsou starosti, pochybnosti a pocity nedostatku. Pocity plné důvěry a radosti mi naopak do života přitahují přesně to, co si přeji.

Pozoooor:
Vnímej sebe sama jako nemilovaného a nebudeš milován.
Vnímej sám sebe jako oběť a budeš se jí opakovaně stávat.
Vnímej sebe jako ukřivděný a všichni ti budu křivdit.

Každý pocit, který pravidelně pociťuješ, se rovná trvalému předplatnému u vesmíru!